Kauden 2020 palkitut
25.4.2021 0:28 Uutiset / Jaoston etusivu

Elviira Tarvainen oli vuoden 2020 paras tyttöurheilija

Vuoden paras tyttö-/naisurheilija 2020 Elviira Tarvainen, T14, kiekonheiton SM-nelonen ja kuulan SM-vitonen

Vuoden paras poika-/miesurheilija 2020 Juho Haapala, M19, 100 ja 200 metrin SM-kutonen

Paras sisulisätyttö (alle 15-vuotiaat) 2020 Ellen Myllymäki, T13

Paras sisulisäpoika (alle 15-vuotiaat) 2020 Eemi Marttila, P11

Vuoden kehittyjä 2020 Jaakko Kuoppa, M16

Fair Play -poika 2020 Tuomo Kulmala, M17

Fair Play -tyttö 2020 Alisa Salomäki, T14

SM-urheilijat 2020: Juho Haapala, Rasmus Haavisto, Henni Liimatta, Elviira Tarvainen, Elli Ajosenpa?a? ja Henriikka Laine

Ulkoratojen piirinmestaruusmitalistit kaudella 2020:

pm-sisulisähuipentuma, 25-26.7., Turku:

P11 60m 3. Eemi Marttila, P11 150m 1. Eemi Marttila, P11 pituus 3. Eemi Marttila, P11 keihäs 2. Eemi Marttila, P11 1000m 2. Elmeri Myllymäki, P10 kiekko 2. Artturi Lievonen, P10 keihäs 3. Artturi Lievonen, T14 korkeus 2. Elli Ajosenpää, T14 kuula 1. Elviira Tarvainen, T14 kiekko 3. Elviira Tarvainen, T14 keihäs 3. Elviira Tarvainen, T13 200m 3. Ellen Myllymäki, T13 60m aidat 2. Ellen Myllymäki, T13 1000m 1. Ellen Myllymäki, T11 keihäs 3. Olivia Lievonen

M/N ja M/N17 pm-kilpailut Naantali, 2.7.20:

M 200 m 3. Juho Haapala, M17 200 m 3. Rasmus Haavisto, M17 400 m aidat 1. Rasmus Haavisto

Raisio 20.7.20:

M 100 m 3. Juho Haapala, M17 400 m 2. Rasmus Haavisto

Seuracup ja Merkki-mitalicup -osallistumismitalit:

P9 Jasper Strømsvik, Eetu Tommila / T9 Aino Helle, Amanda Skonbäck / P11 Eemi Marttila, Artturi Lievonen, Leevi Skonbäck, Elmeri Myllyma?ki, Toivo Ylika?nno?, Tuomas Suopaja?rvi / T11 Olivia Lievonen, Anni Saloma?ki, Peppi Rasi, Lumi Valjanen, Ada Järnstedt, Wilma Mattila / P13 Joonas Autio, Juuso Rasi, Vilho Kuhasalmi, Anton Laine, Oskari Lievonen, Jami Taivainen / T13 Ellen Myllyma?ki, Julia Auranen, Enni Gro?nblom, Aada Lehtinen / P15 Oskari Salmelainen / T15 Anna Ylikännö, Henriikka Laine, Liisi Laihonen, Elli Ajosenpää, Alisa Salomäki, Elviira Tarvainen / M17 Rasmus Haavisto, Jaakko Kuoppa, Joona Rasi / N17 Olivia Salmelainen, Anniina Salokannel, Henni Liimatta

Tsemppari 2020

2012-2013 -ryhmä: Jasper Strømsvik

2010-2011 -ryhmä: Ada Järnstedt

2008-2009 -ryhmä: Joonas Autio

Yli 13-vuotiaat: Elli Ajosenpää


   
Lisää uutisia
Yleisurheilu
«  Marraskuu   »
Kategoriat